Zajęcia  -  wychowanie przez czytanie

14 X zorganizowaliśmy w naszej szkole zajęcia, których tematem były „Wiersze” Jana Brzechwy. Nasze działania mają na celu ukazywanie wartości książek, propagowanie wartościowego spędzania czasu z książką. Chcemy wychowywać poprzez czytanie.

Na początku uczniowie klas I – III wraz z nauczycielem biblioteki i wychowawczyniami klas oglądali książki Jana Brzechwy zgromadzone w szkolnej bibliotece. Następnie wszyscy pięknie odczytali wybrane wiersze. Było też czytanie z podziałem na role i elementy inscenizacji. Kolejnym punktem spotkania był quiz znajomości tytułów, fragmentów oraz postaci z wierszy Brzechwy. Inną zabawą było rozpoznawanie tytułów wierszy na podstawie wylosowanych rekwizytów. W dalszej części spotkania uczniowie układali puzzle i malowali rysunki tematycznie związane z wybranymi wierszami J. Brzechwy. Uczniowie mieli także możliwość wypożyczenia wybranych książek do domu.

Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w zabawach i konkursach, przy tym dobrze się bawiły.