Wychowanie do wartości -  wycieczka do Ośrodka Edukacyjno  -  Muzealnego RPN w Zwierzyńcu

Dnia 15 września cała społeczność naszej szkoły udała się na wycieczkę do Roztoczańskiego Parku Narodowego.  Pierwszym punktem programu było odwiedzenie Ośrodka Edukacyjno – Muzealnego RPN. Najpierw obejrzeliśmy film pt. „W krainie jodły, buka i tarpana”. Następnie zwiedziliśmy wystawę z makietą Roztocza i zapoznaliśmy się z ciekawą prezentacją multimedialną o Roztoczu i jego zasobach.

Następnie pani przewodnik Małgorzata Tronkowska zabrała nas do ścisłego rezerwatu „Bukowa Góra”, gdzie mogliśmy zobaczyć ułożono piętrowo roślinność naszej „małej ojczyzny” i podziwialiśmy widok na Puszczę Solską. Zeszliśmy z góry na cmentarz ofiar hitleryzmu z czasów II wojny światowej. W wyniku pacyfikacji wsi zginęły całe rodziny z dziećmi, często małymi. Potomni postawili pomnik.

Później odpoczęliśmy nad Stawami Echo. Mieliśmy też nie codzienną okazję zobaczyć żmiję zygzakowatą pochłaniającą żabę. Pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

Dyrektor Szkoły Jolanta Szpunar wraz z całą społecznością serdecznie dziękuje Dyrekcji Ośrodka Edukacyjno – Muzealnego RPN w Zwierzyńcu, a w szczególny sposób pani przewodnik Małgorzacie Tronkowskiej, za bardzo ciekawe przybliżenie nam historii i przyrody naszej „małej ojczyzny”.

Była to bardzo atrakcyjna i pouczająca edukacja w terenie.

Z całego serca – serdecznie dziękujemy!