Wycieczka do Janowa Lubelskiego

Dnia 15.06 2016r. odbyła się wycieczka do Janowa Lubelskiego, w której wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III. „Zoom Natury”  -  to ogromny park rekreacji położony nad Zalewem Janowskim. Ekspozycja główna obejmuje zakres najciekawszych informacji z przyrody, historii naturalnej, gatunków znajdujących się pod ochroną, ukazując naturalne dziedzictwo przyrody za pomocą nowoczesnych środków wyrazu. Zawartość merytoryczna pozwala, dzięki multimediom, przybliżyć najważniejsze zagadnienia z zakresu botaniki i zoologii. Pod specjalnie zaprojektowanymi soczewkami i kamerami zwiedzający mogą zajrzeć w niewidziane gołym okiem tajniki natury.

Podczas wycieczki dzieci wzięły udział w zajęciach Laboratoriów Edukacyjnych „Zoom Natury”, Runo Leśne, Awifauna,  Troposfera, Energia i Recykling. Dodatkową atrakcją dla dzieci były: zabawy w Parku Linowym oraz w Parku Kreatywnym, gdzie dzieci mogły rozwijać zmysł równowagi i ćwiczyć gibkość na trampolinach, dmuchanej wyspie, olbrzymich piłkach oraz kolorowych torach przeszkód, a także rozwijać kreatywność układając bajeczne konstrukcje z piankowych klocków. Zabawę w Parku Kreatywnym umilała przyjazna dziecięca muzyka.

Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone, pełne wspaniałych i niezapomnianych wrażeń.