WIELKANOC 2017

W dniu 12 kwietnia 2017r. odbył się spektakl pt.” Twarze z chusty Weroniki” w wykonaniu uczniów klasy VI i ucznia z klasy IV. Dzieci przedstawiły spektakl, którego tematem było poszukiwanie przyjaźni, szczęścia i Boga. Główną bohaterką przedstawienia była kilkunastoletnia dziewczynka, zagubiona we współczesnym świecie pozbawionym wartości, która zatraciła wiarę w Boga i bliźniego. Dopiero wiadomość telefoniczna o śmierci rodziców w wypadku samochodowym powoduje, że dziewczyna dostrzega twarz Jezusa w koronie cierniowej, który cały czas jest obecny w życiu człowieka, jednak bywa niedostrzegany i odrzucany.

Wstęp wzbogaciły recytowane rozważania oraz piosenka w wykonaniu chóru szkolnego. Na zakończenie Pani dyrektor podziękowała młodym aktorom oraz przekazała dzieciom, rodzicom i nauczycielom życzenia oraz słodkie pisanki od Państwa Zamoyskich.