XX Jubileuszowe Spotkania Teatralne „Bawmy się w Teatr”

W piątek 12 maja, w sali widowiskowej MDK w Szczebrzeszynie, odbyły się XX Jubileuszowe Spotkania Teatralne „Bawmy się w Teatr”. Naszą szkołę przed licznie zgromadzoną publicznością reprezentowały dwa zespoły teatralne: CHRZĄSZCZYKI – uczniowie oddziału przedszkolnego w inscenizacji  muzyczno  -  ruchowej pt. „Przygoda niegrzecznej żabki” oraz JARZĘBINOWE TRZPIOTY  - uczniowie klasy II w spektaklu pt. „Rzepka”.

Celem przeglądu było promowanie edukacji teatralnej wśród dzieci i wzajemna inspiracja do twórczej zabawy w teatr oraz rozbudzanie wrażliwości  artystycznej i scenicznej. Nasi aktorzy oraz opiekunowie grup otrzymali od organizatorów zasłużoną nagrodę w postaci dyplomu oraz kosza pełnego słodyczy.

Spotkanie Teatralne jest wielkim przeżyciem dla dzieci, gdyż biorą w nim udział jako widzowie i aktorzy, przezwyciężają trudności wywołujące stres, a przede wszystkim wspaniale się bawią. Występy potwierdziły, że przedstawienie teatralne nie musi być tylko ciężką pracą, ale doskonałą zabawą sprawiającą radość i satysfakcję nauczycielom, uczniom i rodzicom. Grupy teatralne zaprezentowały się na wysokim poziomie, za co otrzymały gromkie brawa.

W imieniu Dyrektora oraz Pań nauczycielek z klasy II i oddziału przedszkolnego składamy gorące podziękowania naszym rodzicom za różnorodną pomoc i wsparcie ku radości naszych dzieci.

Dziękujemy!