RÓŻA ZAMOYSKA JAKO MAMA – ŚWIĘTO SZKOŁY I RODZINY

Dnia 29 maja 2014 miała miejsce w naszej szkole niecodzienna uroczystość. To już 8 lat minęło odkąd nasza szkoła otrzymała imię Róży Zamoyskiej. Szkolne obchody Dnia Patrona połączonego ze Szkolnym dniem Rodziny. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu szkoły. Następnie zabrała głos Dyrektor szkoły pani Jolanta Szpunar. W swoim wystąpieniu przypomniała ona postać Patronki i podkreśliła starania naszych uczniów, by być godnymi jej imienia. Następnie zostały złożone kwiaty w kąciku Patrona. Potem odbyła się część artystyczna. Podczas minionych rocznic staraliśmy się przybliżyć naszą Patronkę jako wielką patriotkę, Polkę, kobietę niezłomną, a w tym roku spojrzeliśmy na Nią jako na mamę. Mamę, której były bliskie nie tylko własne dzieci, ale także te brutalnie odebrane mamom przez hitlerowskich okupantów. Część artystyczną uczniowie zadedykowali nie tylko Patronce szkoły, ale także wszystkim mamom.

Po odprowadzeniu sztandaru i krótkiej przerwie na śniadanie i zmianę stroju odbyła się druga część uroczystości. Miała ona  bardziej swobodny charakter. Jako pierwsi wystąpili uczniowie oddziału przedszkolnego prezentując przedstawienie  „Calineczko, ratuj Ziemię”. Kolejnym punktem uroczystości było pokazanie dorobku artystycznego chóru szkolnego oraz występ uczennic Oli
i Julii Szczygieł, które uczęszczają do szkoły muzycznej i zaprezentowały wszystkim swoje umiejętności gry na pianinie. Uczestnicy koła tanecznego pod kierunkiem Martyny Zbiegień wykonali tańce, których nauczyli się podczas zajęć oraz poprowadzili zabawy
i konkurencje nawiązujące do popularnych programów rozrywkowych „Taniec z gwiazdami” i „X Factor”, „Mam talent”, „The Voice of Poland”. Po tylu emocjach wszystkim bardzo smakowały kiełbaski przygotowane w Restauracji „Klemens” oraz pyszne ciastka upieczone przez mamy -  w planach było ognisko, ale tradycja naszych obchodów Dni Patrona sprawdziła się i tym razem, padało… ale jak zwykle – było bardzo miło.