NASZE OSIĄGNIĘCIA

Osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie:

· Konkurs przyrodniczy LKO  - Kamil Wrona  -  finalista; w etapie wojewódzkim zabrakło 3 pkt do tytułu laureata; Marcelina Daniłowicz  -  zakwalifikowała się do etapu powiatowego;

· Konkurs polonistyczny LKO  -  Kamil Wrona  -  finalista; w etapie wojewódzkim zabrakło 6 pkt do tytułu laureata.

· Konkurs historyczny LKO  -  Hubert Bełkot w etapie powiatowym zabrakło 2 pkt do etapu wojewódzkiego;

· Konkurs matematyczny „Szpak  - Kamil Wrona  -  finalista  -  ostatni III etap konkursu odbędzie 20  kwietnia  (trzymamy kciuki za dalsze sukcesy) ; Izabela Paczewska zakwalifikowała się do etapu powiatowego;

· Ogólnopolski „Turniej Wiedzy Pożarniczej”  -  nasi uczniowie zdobyli I miejsce  -  Bartosz Kostrubiec;  II miejsce  -  Karol Wojciechowski i  III miejsce  -  Patryk Bizior, uczeń Bartosz Kostrubiec zakwalifikował się do etapu okręgowego zajmując III miejsce.

· Konkurs BRD — w eliminacjach gminnych nasi uczniowie zdobyli I miejsce, tym sposobem zakwalifikowali się do eliminacji okręgowych, które odbędą się 20 kwietnia w Suchowoli.

· Konkurs Wiedzy Biblii i Historii Kościoła  -  Kamil Wrona  -  w etapie powiatowym uzyskał bardzo wysoką notę (zabrakło minimalnych pkt. do laureata)

· Konkurs Kolęd Różnych Narodów  -  w kategorii I  -   I miejsce chór szkolny (Rozalia Rybak, Nikola Hajduk, Julia Szczygieł, Blanka Banasiak, Ola Bartoń), w kategorii II  -  uczenica Karolina Roczeń uzyskała II miejsce.

· Konkurs Plastyczny „Twoja wiedza i czujka w domu  -  tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”  -  eliminacje gminne I miejsce  -  Julia Muzyczuk; IV miejsce  -  Klaudia Mazur; V miejsce  -  Natalia Granda.
Wszystkie prace wyłonione w eliminacjach gminnych przekazane zostały na eliminacje powiatowe. Praca uczennicy Klaudii Mazur, jako jedynej przedstawicielki gminy Szczebrzeszyn została wyróżniona w etapie powiatowym. Otrzymała cenną nagrodę rzeczową, którą wręczono jej w imieniu organizatorów: Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu, Starostwa Powiatowego w Zamościu i Krasnobrodzkiego Domu Kultury.

· Konkurs plastyczny „Stroik Bożonarodzeniowy”czołowe miejsca zajęły: Karolina Banach klasa I i Nikola Hajduk klasa II.

· Konkurs plastyczny „Ozdoby Wielkanocne”  -  czołowe miejsce Nikola Hajduk.

· Konkurs Informatyczny „Myszka” uczniowie: Hubert Bełkot, Patryk Bisior, Brunon Budzyński  w etapie powiatowym uzyskali wysokie wyniki, zabrakło im 1 lub 2 punkty do uzyskana tytułu finalisty.

· Osiągnięcia sportowe:
I miejsce w gminnych rozgrywkach w piłkę siatkową chłopców
III miejsce w gminnych rozgrywkach w piłkę siatkową dziewcząt
„Biegi przełajowe im.B.Pietruszyńskiego” -
III miejsce Eryk Bender w kategorii chłopców i III miejsce Karolina Krawczyńska w kategorii dziewcząt.