Wychowanie przez czytanie

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Dnia 5czerwca 2017r. uczniów oddziału przedszkolnego po raz ostatni w danym roku szkolnym odwiedziła Pani Halina Skulimowska z Miejsko  -  Gminnej Biblioteki w Szczebrzeszynie.

Pani Bibliotekarka po raz kolejny wprowadziła dzieci w świat bajek, wierszy, opowiadań, które sprawiły im wielką radość, przez co rozwijają wyobraźnię, aktywność intelektualną, wzbogacają wiedzę o świecie, o tak cennych w  życiu wartościach.

Następnie Pani Dyrektor wspólnie z najmłodszymi uczniami  podziękowała Pani Halinie za całokształt cyklu zajęć pt. ”Kochamy od najmłodszych lat”. Czytanie to najskuteczniejszy sposób wychowania człowieka z wyobraźnią, samodzielnie myślącego i mądrego, który będzie umiał sobie radzić ze zmianami w życiu, który postawi na cenne wartości, wdroży je w życie i dalej je przekaże.