Spotkanie  czytelnicze

„Spotkanie  czytelnicze daje nadzieję, że najmłodsze pokolenie będzie częściej obcować z książką jako dobrem kultury i źródłem wiedzy”

Dnia 26 września 2016r. do oddziału przedszkolnego przybyły Panie z Miejsko-Gminnej Biblioteki w Szczebrzeszynie w osobie Pani  Kierownik Małgorzaty Bednarz i Pani Haliny Skulimowskiej w związku  z realizacją projektu edukacyjnego „Wychowanie przez czytanie”, który jednocześnie jest hasłem  Naszej  Innowacji Programowo-Metodycznej na rok szkolny 2016/2017.

Cykl zajęć pt. „Kochamy książki od najmłodszych lat” obejmuje spotkania z Paniami z MG Biblioteki w Szczebrzeszynie (raz w miesiącu) na terenie Naszej Szkoły celem rozbudzenia zainteresowania książkami, przybliżeniem pracy bibliotekarza, rozwinięcie potrzeby chodzenia do biblioteki  z jednoczesnym  kształtowaniem nawyków czytelniczych (jak na razie z pomocą rodziców)

Podczas pierwszego spotkania zaproszony Gość w sposób atrakcyjny przedstawił przedszkolakom kilka fragmentów ulubionych bajek, po czym mali odbiorcy dokonali wspólnej analizy wysłuchanych treści, zadawali szereg pytań jednocześnie dzieląc się swoimi spostrzeżeniami.

Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego  serdecznie podziękowały Paniom za interesujący, pełen wrażeń i mile spędzony czas i z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z ulubionymi bajeczkami.