MIĘDZYPRZEDSZKOLNA OLIMPIADA SPORTOWA

9 czerwca w Przedszkolu  Samorządowym w Szczebrzeszynie  odbyła się I Międzyszkolna Spartakiada Przedszkolaków „Mały Olimpijczyk”, której celem było działanie na rzecz rozwijania aktywności ruchowej dzieci oraz jednoczenie placówek szkolnych i przedszkolnych.

W sportowych zmaganiach wzięły  udział  cztery 25 - osobowe drużyny zawodników w wieku 5,6,7 i 8 lat, w tym nasza drużyna „Małe Chrząszcze”. Każda drużyna posiadała jednolity strój sportowy w wybranym kolorze, własny emblemat z nazwą szkoły - przedszkola oraz specjalnie na tę imprezę przygotowane piosenki, okrzyki i zawołania sportowe.

Zmagania małych  sportowców oceniało JURY. Rywalizacja odbywała się w różnych konkurencjach sportowych dostosowanych do wieku i możliwości dzieci np: "piłka nad głową", przenoszenie woreczka na głowie, rzut do celu,  bieg przez płotki, bieg z piłką na łyżce, przeciąganie liny.

W wyniku emocjonującej rywalizacji nasza  drużyna  zdobyła II miejsce i otrzymała puchar, dyplom, a każdy zawodnik pamiątkową plakietkę.