ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

Dziś w naszej szkole wielkie święto, serce pierwszaka mocno drży…”

28 października 2015 roku miała miejsce długo oczekiwana uroczystość ślubowania klas pierwszych. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń
w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.

Na swoją uroczystość dzieci zaprosiły Prezesa Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów”-Katarzynę Banach wraz z członkami Zarządu, Dziadków, Rodziców, Dyrektora Szkoły-Jolantę Szpunar,

Grono Pedagogiczne, Pracowników Szkoły,  koleżanki i kolegów z kl.0, I, II wraz z wychowawczyniami oraz swoje rodzeństwo. W tym dniu pierwszaki zostali uroczyście przyjęci do grona uczniów.

Uczniowie ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Ale zanim to się stało musieli wykonać kilka zadań, które potwierdziły ich dojrzałość i gotowość do nauki w szkole. Wszyscy zebrani na sali gimnastycznej mogli obserwować, jak grupa  uczniów pięknie zatańczyła poloneza, śmiało i ciekawie recytowała, jak radośnie i głośno śpiewała oraz  bez zastrzeżeń pokonała tor przeszkód i odpowiadała na pytania. I tylko sami zainteresowani czuli, jak mocno biją ich serca, jak bardzo są przejęci, by podołać wszystkim zadaniom. Na podsumowanie zadań wykrzyknęły: Witaj szkoło! Będzie nam wesoło!

Pani Dyrektor potwierdziła gotowość szkolną i pozwoliła na złożenie ślubowania. Na Sztandar Szkoły ślubowali wszyscy pierwszoklasiści i przypieczętowali odciskiem swojego kciuka Rotę ślubowania.

Rota ślubowania brzmiała:

„Ślubuję Ci szkoło, że będę grzeczny, będę się dobrze uczył, żeby byli ze mnie dumni moi Rodzice i szkoła. Wszystkie obowiązki będę wypełniać solidnie, bo chcę być dobrym człowiekiem i pracować dla naszej kochanej ojczyzny”.

A potem, kiedy każdy uczeń już usłyszał - „pasuję Cię na ucznia”  i został dotknięty „magicznym ołówkiem”-odetchnęło z ulgą serce pierwszaka. Ale udało się - Dyrektor Szkoły Jolanta Szpunar  z uśmiechem na twarzy i bez żadnych wątpliwości- dotykając ramion dzieci - z dumą przyjmowała je do grona uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Róży Zamoyskiej  w Szczebrzeszynie. Nasze maluchy stały się prawdziwymi uczniami. Pani Dyrektor w swoim przemówieniu życzyła uczniom, by  w swoim dalszym życiu starali się naśladować  postawę naszej Patronki – Róży Zamoyskiej- wspaniałej kobiety, kochającej mamy, prawdziwej patriotki, samarytanki, „Anioła Dobroci”.

Podczas uroczystości najmłodszym nie zabrakło słów wsparcia od starszych kolegów i koleżanek oraz życzeń. W trakcie swojego święta pierwszaki zostały obdarowane upominkami od Rodziców, koleżanek i kolegów z klasy drugiej i trzeciej.

Pani Dyrektor wręczyła każdemu uczniowi pamiątkowy dyplom pasowania i szkolną legitymację. Potem był słodki poczęstunek i wnikliwe oglądanie pierwszego dokumentu – legitymacji szkolnej.

Ten dzień był bardzo miły i pełen niezapomnianych wrażeń.  Rodzice ze wzruszeniem wysłuchali  życzeń i podziękowań za wychowanie i codzienną troskę- szczęśliwi i wpatrzeni w swoje pociechy. Pierwszaki sprawiły radość Rodzicom wręczając im własnoręcznie wykonane laurki. Pozytywnych emocji było wiele, bo pierwszaki były grzeczne  i zadowolone z tak pięknego popołudnia i  z zadowoleniem opuszczali salę gimnastyczną robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców oraz wesoła zabawa. Rodzicom serdecznie dziękujemy za wkład  i zaangażowanie
w organizację ślubowania.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil
w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.