ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

Dnia 25 października 2013r. zgodnie z tradycją naszej szkoły odbyło się ślubowanie uczniów klasy I i pasowanie ich na uczniów. Uroczystość ta ma wyjątkowy charakter  -  najmłodsi uczniowie w szkole stają się gospodarzami uroczystości, muszą zaprezentować się przed zaproszonymi gośćmi, pokazać tremę, wykazać się różnymi umiejętnościami. Te wyjątkowe dla pierwszaków chwile uświetnili swoją obecnością goście: dyrektor szkoły, pani Jolanta Szpunar, nauczyciele, rodzice  i dziadkowie uczniów klasy 1, reprezentanci Samorządu Uczniowskiego, uczniowie klas II i III.

Pierwszaki jako dowód gotowości szkolnej zaprezentowały program artystyczny nawiązujący do takich wartości i postaw jak pracowitość, mądrość, miłość  i piękno. Były to wiersze,  piosenki, ruch przy muzyce – związane tematycznie ze szkołą, zasadami zachowania się w szkole i w grupie, miłością do rodziców i ojczyzny, zasadami bezpieczeństwa. Występ pierwszaków został bardzo ciepło przyjęty przez zebranych gości. Po części artystycznej pierwszoklasiści zostali poddani „próbom” przygotowanym przez uczennice klasy VI. Wszyscy pomyślnie przeszli „próbę śmiechu”, odpowiedzieli na pytanie z balonika oraz wykazali się znajomością znaków rzymskich prezentując sposób przechodzenia przez kolejne etapy nauki w szkole.

Prezentacja części artystycznej oraz pomyślne zaliczenie prób dało dzieciom możliwość złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły.
Akt ślubowania poprzedziło wystąpienie Pani Dyrektor, która w swoim przemówieniu skierowanym do uczniów i ich rodziców nawiązała do postaci Patrona szkoły, Róży Zamoyskiej, jej zaangażowania dla innych. Pani Dyrektor życzyła uczniom, by w swoim życiu starali się jak w największym stopniu naśladować postawę naszej Patronki. Po odśpiewaniu hymnu szkoły uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie zostali pasowani przez panią Dyrektor na uczniów. Na pamiątkę złożonego ślubowania pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, a na dowód tego, że są pełnoprawnymi, „pasowanymi” uczniami – legitymacje szkolne. Dostali również  upominki od swoich  rodziców oraz od starszych kolegów z klasy II i III. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w nauce oraz miłych wspomnień z uroczystości ślubowania.

Mamy nadzieję, że dzień ten na zawsze pozostanie w pamięci uczniów, rodziców nauczycieli.