ŚLUBOWANIE KLASY I

25 października 2012r. Był wyjątkowym dniem dla pierwszoklasistów. Odbyła się uroczystość  -  ślubowanie i pasowanie klasy pierwszej. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: dyrektor szkoły pani Jolanta Szpunar, przewodnicząca Rady Rodziców p. Katarzyna Bizior, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Pocztu Sztandarowego z opiekunem
p. Pawłem Lipskim  i uczniowie naszej szkoły.

Pierwszaki jako dowód gotowości szkolnej zaprezentowały swój program artystyczny. Dzieci śpiewały piosenki i mówiły wiersze, tańczyły, wykonywały zadania praktyczne. Wykazały się również doskonałą znajomością zasad zachowania w szkole. Za swoje występy  otrzymały gromkie brawa i jednoznaczny werdykt, że zasługują na miano uczniów oraz przyjęcie do społeczności szkolnej. Uczniowie z dużym przejęciem i powaga złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Pani Dyrektor pasowała ich na uczniów, złożyła gratulacje, życzenia i wręczyła każdemu legitymację szkolną oraz dyplom. Prezenty dla swoich pociech przygotowali rodzice oraz Rada Rodziców. Każdy uczeń otrzymał książeczki oraz drobne upominki. które otrzymali od uczniów klas II i III.

Wychowawczyni klasy I - p.Lucyna Godzisz podziękowała wszystkim zebranym za udział w uroczystości, a szczególnie rodzicom uczniów, którzy włożyli duży wkład w jej organizację. Uczniowie w podzięce za trud wychowania wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane kwiaty. Na koniec uroczystości  na uczniów czekała niespodzianka  -  wspólny poczęstunek w klasie przygotowany przez rodziców.

Mamy nadzieję, że dzień ten na zawsze pozostanie w pamięci uczniów, rodziców i nauczycieli.