Niezwykłe wydarzenia związane z „Aniołem Dobroci” - Różą Zamoyską

3 czerwca 2013r. byliśmy zaszczyceni zaproszeniem i z wielką radością, ogromnym przeżyciem uczestniczyliśmy wraz z pocztem sztandarowym w Uroczystości Obchodów 100 Rocznicy Urodzin Róży Zamoyskiej w Gimnazjum im. Róży Zamoyskiej w Zwierzyńcu .

W naszych sercach pozostawiła ona niezapomniane przeżycia, których dopełnieniem były uroczystości odbyte w naszej szkole 4 czerwca 2013r.

W godzinach popołudniowych doznaliśmy kolejnego zaszczytu – uczestniczyliśmy z całą społecznością szkolną w premierze filmu dokumentalnego o Róży i Janie Zamoyskich „Róża i Jan”.  Nasza radość jest tym większa, iż przy tak wielkich , szlachetnych osobach, w filmie znalazło się też miejsce i dla naszych uczniów i dla naszej szkoły.    Przed premierą filmu zostaliśmy poproszeni o odśpiewanie przez całą społeczność szkoły naszego hymnu  szkolnego, który poświęcony jest Róży Zamoyskiej   - „Aniołowi Dobroci”.

Składamy gorące podziękowania i wyrażamy ogromna wdzięczność najbliższym sercu Róży i Janowi Zamoyskich  -  dzieciom:

- Synowi  - Panu Marcinowi Zamoyskiemu

-Córkom: Pani Elżbiecie Daszewskiej, Pani Gabrieli Bogusławskiej, Pani Marii Ponińskiej i Pani Agnieszce Rożnowskiej

-Ekipie TVP o/Lublin na czele z Panią Lidią Turowicz  - tworzącej ten film na prośbę Pani Hanny Zofii Etemadi za przeogromny zaszczyt wspólnego przeżywania tak ważnych dla nas chwil.

Uroczystość Obchodów 100 Rocznicy Urodzin Róży Zamoyskiej  -  połączyły trzy pokolenia Polaków związanych z Państwem Różą i Janem Zamoyskimi.

Nasi uczniowie  brali udział w konkursie   literackim pod hasłem „Róża Zamoyska- Anioł Dobroci” organizowanym przez Gimnazjum im. Róży Zamoyskiej w Zwierzyńcu pod patronatem Prezydenta Miasta Zamość Pana Marcina Zamoyskiego i otrzymali:

III miejsce- Wioletta Klajn kl. III

Wyróżnienia- Kamil Wrona kl.VI, Klaudia Mazur kl. III, Laura Siemko  kl. I