Podsumowanie programów

W dniu 28.04.2016r. odbyło się podsumowanie programu „Moje dziecko idzie do szkoły” oraz „Czyste powietrze wokół nas”, na które zaproszono, dyrektora szkoły- p. J. Szpunar,  rodziców  nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły. Uczniowie przygotowali przedstawienie profilaktyczne pod hasłemO zdrowie dbamy, bo jedno je mamy”, składające się czterech scenek tematycznych:

"O duchu , który bał się ruchu”

„O hałasie , który w szkole panuje i zdrowie psuje”
"O królewnie, która jabłek nie myła i krótko żyła” w wykonaniu dzieci z  oddziału przedszkolnego
"O czarownicy, która jeden ząb miała i o niego nie dbała"

Uczniowie przypominali rady, które należy wziąć sobie do serca, a zdrowie będzie nam służyło długie lata, Całej inscenizacji towarzyszyło powtarzane często hasło „Szanuj zdrowie , jak je masz, bo o różne bzdury dbasz!

Wszyscy zapewne zapamiętali morał taki:

Zdrowie szanujemy koli nie pijemy, chipsów też nie jemy.

Słodyczami się nie objadamy, bo owoce i warzywa znamy!
Nie byle co jemy, nie byle co pijemy, ręce i ząbki myjemy!
Na wuefie ćwiczymy, ruchu się nie boimy i przed komputerami nie siedzimy.
Nie brak nam ruchu, tężyzny ciała.

A te hałasy, krzyki i piski, osłabiają nas one wszystkie.

Z nimi sobie poradzimy, bo walkę z hałasem wprowadzimy.
Każdy lekarz ci to powie!
Hałas niszczy zdrowie!

Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały treści dotyczące realizacji programu antynikotynowego  ,,Czyste powietrze wokół nas". Celem tego programu jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed dymem tytoniowym oraz wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy.

Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Realizacja programu sprzyjała integracji środowiska rodzinnego i szkolnego.