Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

Ptaki, zwierzęta domowe i leśne są istotami żyjącymi, które do przetrwania w warunkach srogiej zimy potrzebują ludzkiej pomocy: uczuć, pożywienia jak i odpowiedniego schronienia. Dlatego dzieci z oddziału przedszkolnego dnia 02.12.2016r. przeprowadziły akcję pt. „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”. Poprzez swoją wzorową postawę, wydeklamowane wiersze i zaśpiewane piosenki, najmłodsi uczniowie starali się rozbudzić zainteresowanie i wykształcić opiekuńczą postawę wobec losu ptaków i zwierząt w warunkach trudnej egzystencji. Była to wyjątkowa lekcja wychowawcza z udziałem naszych najmłodszych, po której jeszcze w większym stopniu wzrosła świadomość sprawowania opieki nad przyjaciółmi tak skrzydlatymi jak i czworonożnymi.

„Każdy z Nas może dać im coś od siebie, wystarczy tylko chcieć!”