Podsumowanie akcji „Nie pal przy mnie, proszę” i „Czyste powietrze wokół Nas”

30 kwietnia posumowaliśmy przebieg akcji ”Nie pal przy mnie, proszę” i „Czyste powietrze wokół Nas”, w których to brali uczniowie naszej szkoły. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: pani Anna Pysiewicz przedstawiciel PSSE w Zamościu, pan wiceburmistrz Szczebrzeszyn pan Jerzy Banaszkiewicz oraz pielęgniarka szkolna pani Alicja Pietrykowska, licznie przybyli rodzice naszych uczniów.

Koordynator programu pan Paweł Kryszczuk przedstawił prezentację multimedialną obrazującą przebieg programu w naszej szkole. Mogliśmy zobaczyć jak dzieci pracowały na zajęciach, jakie prace plastyczne wykonane zostały na konkurs czy też relację z biegów terenowych stanowiących wzmocnienie programu. Następnie goście wręczyli nagrody zwycięzcom konkursów zorganizowanych przy okazji realizacji programu.

W dalszej części zaprezentowały się przedszkolaki realizując program „Czyste powietrze wokół Nas” oraz zdobywcy I i II miejsc w konkursie poetyckim i muzycznym. Zaprezentowały też specjalnie powstałą na tę uroczystość piosenkę profilaktyczną. Na zakończenie uczniowie wręczyli kwiaty oraz na pamiątkę najlepsze prace plastyczne, które będą przypominały o jakże ważnym przesłaniu, którym jest walka z nałogiem tytoniowym.