Podsumowanie konkursu „Karmnik dla ptaków”

Dnia 15.12.2014r. w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie, odbyło się podsumowanie konkursu integracyjnego dla dzieci i rodziców pt. „Karmnik dla ptaków”, organizowanego przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych.
Na podsumowanie konkursu przybyli goście w osobach:
- Pan Krzysztof Kowalczuk – Kierownik ZLPK o/Zamość
- Pani Małgorzata Grabek – Przedstawiciel ZLPK o/Zamość
- Pani Małgorzata Bielecka – Przedstawiciel ZLPK o/Zamość
           Celem konkursu było: zwrócenie uwagi na konieczność dokarmiania ptaków zimą, kształtowanie pośród dzieci postaw przyjaznych środowisku, uświadomienie roli człowieka w zachowaniu równowagi w przyrodzie i możliwości niesienia pomocy zwierzętom, wyrabianie nawyków odpowiedzialności za swoje postępowanie wobec zwierząt i rozwijanie kreatywności uczestników konkursu.

Konkurs polegał na wykonaniu karmnika dla ptaków z dowolnych materiałów z zachowaniem funkcjonalności oczywiście przy  ogromnym zaangażowaniu naszych wspaniałych rodziców, dziadków. Do konkursu przystąpiły wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego
i większość uczniów z klasy I.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY organizatorom za atrakcyjne nagrody wraz z dyplomami ufundowane naszym uczniom oraz nauczycielom, a rodzicom za wniesiony trud i troskę w wykonanie karmników, które nie tylko zdobią otoczenie naszej szkoły, ale jednocześnie przypominają o konieczności dokarmiania ptaków zimą.

„Skrzydlaci przyjaciele, aby mogły na wiosnę – pięknie ćwierkać i śpiewać,

W zimie muszą być przez nas dokarmiane i pielęgnowane”