NOWY ROK SZKOLNY 2015/2016

1 WRZEŚNIA uroczystą mszą w kościele p.w. Św. Mikołaja w Szczebrzeszynie o godz.8.00 rozpoczęliśmy NOWY ROK SZKOLNY 2015/2016.

W szkole uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu. Pani Dyrektor Jolanta Szpunar powitała uczniów, nauczycieli i rodziców po przerwie wakacyjnej. Szczególnie gorąco powitała najmłodszych   -  tych z oddziału przedszkolnego, klasy I i nowo przybyłych do starszych klas. Dyrektor Szkoły podkreśliła, że będzie to kolejny rok intensywnej pracy dla uczniów, rodziców, grona pedagogicznego oraz dyrektora. Życząc sukcesów zwróciła uwagę na wspaniały wzór do naśladowania jakim jest Patronka - Róża Zamoyska.  Dyrektor powiedziała …” Życzmy sobie dojrzałej współpracy i jak najwięcej serdecznych ludzi, którzy okazują dobroć i zrozumienie oraz niosą różnorodną pomoc i wsparcie. Intensywny czas wakacji jest na to pięknym dowodem, że nasza szkoła potrafi skupić znaczącą grupę rodziców i przyjaciół szkoły  -  jakże odpowiedzialnie oddających się ciężką pracą dla wzmocnienia wspólnych działań i starań o piękny rozwój szkoły i jeszcze piękniejszy jej wizerunek w środowisku”...

Po przemówieniu pani dyrektor, głos zabrała  Prezes Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów”  -  pani Katarzyna Banach. Następnie wszyscy zebrani - minutą ciszy uczcili 76 rocznicę wybuchu II wojny światowej, a delegacja  uczniów pod opieką wychowawcy udała się zapalić znicze w Miejscu Pamięci Narodowej naszej miejscowości.

Po krótkiej części artystycznej, uczniowie i ich rodzice rozeszli się do klas na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie ze swoimi wychowawcami.