Akcja programu „NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ”

Dnia 21.03.2014 cała społeczność Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie na czele z panią Dyrektor Jolantą Szpunar  wzięli udział w II Edycji Akcji „Nie pal przy mnie, proszę”, która odbyła się pod patronatem GIS oraz przy współpracy z PSSE
w Zamościu.

Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami, gronem pedagogicznym uczestniczyli w środowiskowym przemarszu propagującym niepalenie. Dzieci klas I – III udały się na przemarsz po Osiedlu Klemensów, zaś uczniowie klas IV – VI – przeszli przez miasto aż pod Urząd Miejski w Szczebrzeszynie. Czuliśmy się bezpiecznie, ponieważ opiekowali się nami panowie policjanci z Posterunku Policji w Szczebrzeszynie. Idąc uczniowie nieśli transparenty z hasłami antynikotynowymi, przy tym skandowali krótkie rymowanki zachęcającego przyłączenia się do akcji przez przechodniów m.in. „Nie przestawaj z palaczami, rzuć palenie i chodź z nami”

Po przybyciu do Urzędu Miejskiego w Szczebrzeszynie uczniowie spotkali się  z Burmistrzem Szczebrzeszyna Panem
J. Banaszkiewiczem i Panią Sekretarz M. Loc – Oczkoś, Panią Kierownik Referatu Oświaty B. Trochimuk oraz pracownikami urzędu. Dzieci zaprezentowały własnoręcznie napisane przez nich wierszyki i piosenki oraz rozdały ulotki namawiające do rzucenia nałogu.

Oto rada dzieci dla dorosłych:

Zamiast dymka już od rana

Jedz jabłuszko i banana,

Bo owoce  - samo zdrowie,

Każde dziecko ci to powie”.

Zapraszamy do udziału w akcji w przyszłym roku i kończymy  apelem: „Jeśli mama z tatą palą, niech się lepiej tym nie chwalą”.

Serdecznie dziękujemy: Panom Policjantom z Posterunku Policji w Szczebrzeszynie za opiekę i zapewnienie bezpieczeństwa na terenie przemarszu. Władzom Samorządowym Szczebrzeszyna za możliwość przeprowadzenia akcji w Urzędzie Miejskim. Paniom koordynatorkom
z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Zamościu za pomoc i wsparcie w różnorodnych działaniach związanych
z przeprowadzeniem akcji.

W imieniu całej społeczności szkolnej:

– Dyrektor Szkoły Jolanta Szpunar,
- koordynatorzy: Paweł Kryszczuk, Paweł Lipski