„Nasza Mała Ojczyzna”

21 listopada 2014r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią Małgorzatą Grabek, pracownikiem Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, oddział w Zamościu w ramach realizacji zadań Innowacji Programowej i Metodycznej ”Nasza Mała Ojczyzna - zawsze sercu bliska”.

Podczas spotkania uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne Pt. „Chronione rośliny i zwierzęta Lubelszczyzny” oraz „Walory przyrodnicze Szczebrzeszyńskiego Parku narodowego”. Szczególnym akcentem prezentacji było pokazanie charakterystycznych dla naszego regionu kapliczek śródpolnych, które stanowią malowniczy element krajobrazu.

Uczniowie klas II - VI poznali również najciekawsze zabytki Szczebrzeszyna i jego okolic jako miasta wielokulturowego. Prowadząca spotkanie przybliżyła dzieciom sylwetkę najbardziej znanego kronikarza Szczebrzeszyna dr Zygmunta Klukowskiego.