Narodowe Czytanie „Quo  vadis”

Dnia 3.09.2016 w całej Polsce odbyła się ogólnopolska akcja Narodowego Czytania „Quo  vadis” Henryka Sienkiewicza, do której włączyła się również nasza szkoła. Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Szkoły Jolanta Szpunar wprowadzając zebranych w tematykę i koloryt powieści Henryka Sienkiewicza.  Następnie dyrektor, nauczyciele, rodzice i uczniowie kolejno z dużą ekspresją i dykcją interpretowali poszczególne rozdziały „Quo vadis”. Atmosfera była iście rodzinna, nawet młodsze rodzeństwo naszych uczniów miało udział w tym dziele.

Kolejnym punktem programu była drama pt. „W Rzymie dawniej i dziś.” Wspólna praca zintegrowała zarówno pedagogów, jak i rodziców z ich pociechami.

Później pani Dyrektor zaprosiła zebranych na ognisko i pieczenie kiełbasek. Pełni wrażeń wróciliśmy do swoich domów.