Teatrzyk „Magiczna księga”

W ramach realizacji Innowacji programowej i metodycznej „Książka w życiu pomaga” uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w quizach i konkursach na najbardziej uważnego czytelnika, w których otrzymywali nagrody ufundowane przez Rodzinę Zamoyskich.

Na specjalne zaproszenie pani Dyrektor przybyli do nas artyści z teatru w Białymstoku z przedstawieniem pt. „Magiczna księga” zachęcającym do czytania książek i wskazującym, jakie z tego płyną korzyści. Artyści nawiązali bardzo dobry kontakt z młodą publicznością naszej szkoły. Dzieci spontanicznie odpowiadały na wszystkie pytania do nich kierowane. Głównym przesłaniem tego występu było to, że zamiast ciągłego przesiadywania przed komputerem, lepiej jest czytać książki, które są źródłem wiedzy i wyobraźni, rozbudzania potrzeb poznawczych uczniów, wskazują właściwy świat wartości. Uczą patriotyzmu, przywiązania do „małej ojczyzny”, poszanowania drugiego człowieka, tradycji. Ponadto pomagają  przyjmować od rodziców, dziadków wzorców osobowych w różnych aspektach codziennego życia.