ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Rok szkolny 2014/2015 zakończył się 26 czerwca. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego pamiątkowego zdjęcia  i odtańczenia poloneza przez klasę szóstą przed budynkiem szkoły. Pozostała część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego delegacja uczniów na czele z Dyrektorem Szkoły oraz Prezesem Stowarzyszenia Oświatowego w „Klemensów” w Szczebrzeszynie przeszli do „Kącika Patrona” celem oddania czci i hołdu oraz złożenia kwiatów.

Następnie dyrektor szkoły Jolanta Szpunar podsumowała miniony rok szkolny. Między innymi w swoim przemówieniu z ogromną radością powiedziała „ …Pragnę podkreślić wielkość osób – przyjaciół naszej szkoły poprzez to jakimi są i co robią dla nas. Gest oraz dobroć wypływającą z „Gorących Serc” okazały się bezcenne. Pragnę z całego serca podziękować Rodowi Zamoyskich za to, że myślą o nas, wspierają i pomagają w przeróżny sposób „Jak Anioł – cicho i skromnie” . Mam nadzieję, że nie będzie mi to poczytane za złe, jeżeli powiem o tych wielkich czynach. Po pierwsze Pani Róża Zamoyska – córka Aleksandry i Marcina Zamoyskich a wnuczka naszego Patrona Róży Zamoyskiej oraz Jana Zamoyskiego XVI Ordynata wraz ze swoim przyszłym mężem Karolem Jodko  -  Kamińskim z racji swojego ślubu skierowała prośbę do swoich gości, żeby zamiast kwiatów dla Pary Młodej przekazali darowiznę dla naszej szkoły. Wielkość tego czynu polega na tym, że w tak gorących, niecodziennych, rodzinnych klimatach w przedślubnym zabieganiu ktoś pomyślał o nas. Prośba ta spotkała się z ogromna życzliwością ze strony gości. Po drugie głównym sponsorem nagród książkowych dla uczniów z mianem wzorowego są dzieci naszej patronki Róży Zamoyskiej. Po trzecie od córki Róży Zamoyskiej – Pani Marii Ponińskiej otrzymaliśmy cenne archiwum rodzinne. Pani Aleksandrze żonie Pana Marcina Zamoyskiego wraz z synem Andrzejem serdecznie dziękuję za różnorodną pomoc, między innymi z racji zakończenia roku szkolnego za pozyskanie wpisu do nagród książkowych.

Równie serdecznie dziękuję Panu Staroście Henrykowi Matejowi za podarowane komputery do pracowni komputerowej, natomiast Dyrekcji i Zarządowi Zakładów Tłuszczowych w Bodaczowie dziękuję za darowiznę, Burmistrzowi Szczebrzeszyna za troskę o rozwój i lepsze jutro naszej szkoły. . .”

Ważną część uroczystości stanowiło wręczenie nagród i stypendiów wzorowym uczniom oraz listów gratulacyjnych ich rodzicom.  Nagrody otrzymali również uczestnicy  Konkursu Poetyckiego „Nasza Mała Ojczyzna”, zaś opiekunka SKO -  pani Małgorzata Piaskowska przekazała nagrody systematycznie  oszczędzającym uczniom ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Szczebrzeszynie.

Kolejnym elementem uroczystości było przekazanie sztandaru nowemu pocztowi sztandarowemu  i ślubowanie absolwentów klas szóstych.

Uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy VI  oraz chóru szkolnego, którą  zakończono odśpiewaniem  hymnu szkoły. Po raz ostatni zabrzmiał dzwonek oznajmiając koniec roku szkolnego 2014/2015 i uczniowie udali się do klas na ostanie przed wakacjami spotkanie z wychowawcami.

Życzymy wszystkim wspaniałych wakacji !