XVIII PREZENTACJE TEATRÓW JASEŁKOWYCH

27 stycznia 2016 roku uczniowie klasy II i III wspomagani przez kolegę z klasy IV oraz uczennice ze szkolnego zespołu wokalnego  uczestniczyli w XVIII PREZENTACJACH  TEATRÓW JASEŁKOWYCH organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie. Zaprezentowali spektakl „Jasełka” przygotowany w oparciu o  tekst Wady Chotomskiej. W naszych Jasełkach obok  postaci biblijnych pojawili się polscy górale, kolędnicy, babcia, żołnierz, górnik, rolnik, a  nawet papież Jan Paweł II. Udział w prezentacjach był dla dzieci wielką frajdą, niektóre po raz pierwszy wystąpiły na prawdziwej scenie, mogły wcielić się w postacie bliskie dzieciom, poznały „smak” prawdziwej tremy. Występ był także przeżyciem dla rodziców, którzy zaangażowali się w przygotowanie strojów, potrzebnych rekwizytów, dowieźli małych artystów na występ, a potem z zapartym tchem oglądali swoje pociechy na scenie. Pośród widzów nie zabrakło babć i dziadków, którzy swoją obecnością dodawali otuchy wszystkim, którzy przygotowali jasełkowe przedstawienie.