Boże Narodzenie w Europie - realizacja kolejnego zadania Innowacji Programowo  -  Metodycznej „Wychowanie przez czytanie”

W środę 21 grudnia 2016r. odbyło się podsumowanie realizacji kolejnego zadania Innowacji Programowo- Metodycznej „Wychowanie przez czytanie”. Polegało ono na zebraniu przez uczniów i zaprezentowaniu informacji na temat tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych w wybranych krajach Europy. Uczniowie pod kierunkiem wychowawców, nauczyciela j. polskiego i opiekuna  biblioteki szukali w różnych źródłach informacji o obchodach Świąt Bożego Narodzenia, a następnie zdobyte wiadomości przygotowali do zaprezentowania koleżankom i kolegom. Młodsi uczniowie przygotowali barwne plansze, starsi -  prezentacje multimedialne. Klasa I zaprezentowała informacje o tym, jakie zwyczaje  bożonarodzeniowe są w Polsce, klasa II – we Francji, klasa III – w Szwecji, klasa IV  -  w Hiszpanii, klasa V  -  w Anglii, a klasa VI  -  we Włoszech. Realizacja tego zadania ukazała uczniom różnorodność i bogactwo kulturowe zwyczajów chrześcijańskich w Europie.