,,GWIAZDKA JAKICH MAŁO...!”

12 grudnia 2016 r. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie Pani Jolanta Szpunar odebrała przemiły telefon od Pani Agnieszki Rożnowskiej – Córki Róży Zamoyskiej – Patronki naszej Szkoły, która w i imieniu Swoich Sióstr oraz Brata z Rodzinami powiedziała, że do szkoły nieodlegle przybędzie świąteczna niespodzianka tak dla uczniów jak i całej społeczności szkolnej.

Nieopodal w czasie tzn. w środę 14 grudnia do szkoły, zawitała  wspaniała postać  w osobie pana Marcina Zamoyskiego. W imieniu Rodu Zamoyskich przywiózł dla uczniów naszej szkoły ogrom słodkich prezentów , które własnoręcznie wykonała Pani Agnieszka Rożnowska.

Rodzina Zamoyskich rokrocznie pamięta o naszej szkole, dzieciach, a także o całej szkolnej społeczności. W roku ubiegłym zostaliśmy obdarowani przez Różę Zamoyską z mężem Karolem Jodko - Kamińskim ( Wnuczkę Jana i Róży Zamoyskich, córkę Państwa Aleksandry i Marcina Zamoyskich ), kolorowym sprzętem ogrodowym na plac zabaw dla dzieci naszej szkoły. Tuż po tym, kolejna jakże znacząca dobroć - na początku grudnia bieżącego roku, za pieniądze zebrane przez córki naszej Patronki, Róży Zamoyskiej:  Panią Agnieszkę Rożnowską, Panią Marię Ponińską wraz z Siostrami i Ich Rodzinami- w dniu 4 grudnia na Saskiej Kępie w Warszawie podczas Kiermaszu Świątecznego Fundacji Joanny Radziwił ,,Opiekuńcze Skrzydła” , na którym oferowano smakołyki wykonane między innymi przez Córki Róży Zamoyskiej- Panią Agnieszkę  i Panią Marię - zebrano fundusze, za które został zakupiony markowy sprzęt AGD - pralki, lodówka, kuchenka gazowa, które to otrzymały 15 grudnia 2016 r potrzebujące rodziny z naszej miejscowości.  Można powiedzieć o Nich, że przez  okazane serce  i nieocenioną pomoc dla szkoły- na takie dobro zasłużyły.

Za tę pamięć i wspaniałe prezenty z głębi serca niech popłyną od nas wszystkich słowa gorących podziękowań. Uradowane prezentami dzieci wdzięczność swą okazały tworząc przepiękne laurki. Jak to ujęła uczennica klasy III Agatka: „Dajecie Państwo nam prezenty od wielu lat, wiec piszemy do Was te listy...” oraz uczennica klasy IV Honorata: „Jak dobrze mieć Przyjaciół o gorącym jak Nasza Patronka sercu..”.

Rodzice oraz  nauczyciele na czele z Panią Dyrektor Jolantą Szpunar przygotowali za tę dobroć  własnoręcznie wykonane upominki z zamojskich pól i lasów. Oprócz tego ciocia - uczennicy kl II Oli własnoręcznie wykonała świąteczne pierniczki natomiast babcia Amelki z oddziału przedszkolnego - bombki na choinkę.

To nie koniec szerokiej rzeki prezentów płynących do nas. Dzięki Pani Agnieszce Rożnowskiej, Pani Marii Ponińskiej,  Pani Elżbiecie Daszewskiej, Pani Gabrieli Bogusławskiej, oraz Panu Marcinowi Zamoyskiemu wraz z Rodzinami  otrzymamy do szkoły w niedługim czasie jako niespodziankę sprzęt elektroniczny od firmy Samsung. Dodatkowo rodziny uczniów naszej szkoły- tuż przed świętami  otrzymają kolejną niespodziankę na  świąteczny stół ...

Nie jesteśmy w stanie wyrazić  naszej radości i wdzięczności Rodowi Zamoyskich . Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że istnieją jeszcze Tacy Ludzie - wrażliwi na potrzeby innych – tak jak nasza Patronka Róża Zamoyska - ,,Anioł Dobroci”.

„Szczęście, które nas spotkało trudno opisać słowami – powiedziały obdarowane osoby, nie ukrywając ogromnego wzruszenia, łez oraz radości... Spłynęło ono od tak Wielkich Szlachetnych Ludzi jak Świąteczna Betlejemska Gwiazda”.

Rzeczywistość,  sprawiła, że jesteśmy szczęśliwi wśród szczęśliwych.

Z wyrazami szacunku i uznania z najlepszymi życzeniami świątecznymi oraz noworocznymi dla Całej Rodziny Zamoyskich – wdzięczni Uczniowie, Rodzice, Grono Pedagogiczne, Zarząd Stowarzyszenia Oświatowego ,,Klemensów” w Szczebrzeszynie na czele z Dyrektorem Szkoły - Jolantą Szpunar.