Ferie zimowe 2015

Podczas ferii uczniowie mogli skorzystać z różnych form wypoczynku, które oferowała nasza szkoła:
           We wtorek   -  3 lutego dzieci z klas IV— VI udały się na lodowisko do Zamościa.

W środę 4 lutego dyrektor, uczniowie i nauczyciele wybrali się na wycieczkę „Śladami Róży Zamoyskiej” do Zwierzyńca. Odwiedziliśmy miejsca, gdzie był niemiecki obóz przejściowy w Zwierzyńcu podczas II Wojny Światowej, budynek, w którym mieściła się „Ochronka”. Pojechaliśmy na stację „Biały Słup”, skąd odjeżdżały transporty kolejowe do niemieckich obozów koncentracyjnych na Majdanku i do Oświęcimia. Zwiedziliśmy Ośrodek Muzealno  -  Edukacyjny. Obejrzeliśmy prezentację o Roztoczu oraz o Róży i Janie Zamoyskich przygotowaną specjalnie dla nas przez panią przewodnik Małgorzatę Tronkowską.  Końcowym miejscem zwiedzania był „Rózin”, czyli dom Państwa Róży i Jana Zamoyskich, w którym obecnie mieści się Dom Dziecka.

W czwartek   -  5 lutego wybraliśmy się do zamojskiego kina „Stylowy” na film pt. Paddington”.