DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Dnia 29 maja obchodziliśmy w naszej szkole bardzo ważną uroczystość - 9 rocznicę nadania imienia Róży Zamoyskiej naszej szkole. Specjalnie dla nas się wypogodziło i w słonecznych humorach zgodnie z tradycją uczestniczyliśmy najpierw w części artystycznej – w tym roku pod hasłem „Miejsce bliskie Róży Zamoyskiej – Nasza Mała Ojczyzna - Zawsze Sercu Bliska”.

Dyrektor szkoły Jolanta Szpunar w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę na to, iż „podczas minionych rocznic staraliśmy się przybliżyć Naszą Patronkę – jako Cudowną Kobietę, Kochającą Mamę, Wielką Patriotkę, jako Polkę, która broniła wszystkiego,  co nasze, co Polskie, która kochała nie tylko własne dzieci ale także te, które brutalnie były odbierane przez hitlerowskich okupantów. Spoglądaliśmy na Różę Zamoyską jako na Kobietę Niezłomną, Samarytankę, jako na Anioła Dobroci.

Szkoła przystąpiła do opracowania Innowacji Programowo – Metodycznej „Nasza Mała Ojczyzna – Zawsze Sercu Bliska”. Dzięki realizacji poszczególnych zadań zawartych w innowacji – dzieci jeszcze bardziej przybliżyły sobie wartości, które swoim życiem realizowali Róża i Jan Zamoyscy, poza tym bardzo nam zależało na budowaniu emocjonalnych więzi pomiędzy uczniami, społecznością szkolną z Małą Ojczyzną. Z cała powagą twierdzę, że jesteśmy odpowiedzialni za losy Naszej Małej Ojczyzny i z całego serca za to Państwu dziękuję. Niech świetlany wzorzec osobowy Róży Zamoyskiej zwanej „Aniołem Dobroci” pomaga nam i umacnia nas aby jeszcze pełniej realizować wyzwania, pokonywać wszelakie przeszkody pojawiające się na naszej drodze i współczesną rzeczywistością”.

O bezpieczeństwie nigdy dość,  dlatego dzieci z klasy I pokazały inscenizację „Bądź bezpieczny z niedźwiadkiem Misiem”

Po krótkiej przerwie zebraliśmy się na boisku szkolnym i tam pod czujnym okiem nauczycieli odbywały się różnorodne gry i zabawy ruchowe, piknikowe, festynowe.

Kolejnym punktem – było ognisko integracyjne dla wszystkich gości szkoły: uczniów, rodziców, dziadków, rodzeństwa, zebranych nauczycieli. Na deser mamy podały pyszne obwarzanki i napoje. W dobrych nastrojach zakończyliśmy nasz „Dzień Patrona” połączony z „Dniem Rodziny”.