DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dnia 20.01.2016r. w naszej szkole obchodziliśmy uroczystość „Dnia Babci  i Dziadka”.  Termin został przesunięty z powodu nakładających się uroczystości w innych placówkach.  Tradycyjnie gospodarzami tego wyjątkowego dnia byli najmłodsi  - dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I. Jak co roku bardzo licznie przybyli do Nas zacni goście: zaproszone Babcie i Dziadkowie. Gościliśmy również członków Zarządu Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów” – na czele z Panią Katarzyną Banach Prezesem Zarządu i licznie zgromadzonych Rodziców, którzy odpowiedzialnie  i dzielnie wspierali Nas, aby wspólnie spędzony czas był naprawdę niepowtarzalny, wyjątkowy.

Na wstępie uroczystości przybyłych gości przywitała Pani Dyrektor - Jolanta Szpunar, która podkreśliła ogromną rolę babć i dziadziów w życiu każdego dziecka. Następnie program artystyczny rozpoczęli uczniowie klasy „0” i I, którzy zaprezentowali wiersze, piosenki i układy taneczne, zabawę pt. „Familiada”. Na zakończenie wystąpił chórek szkolny z dobranym do święta repertuarem.

W cyklu uroczystości również i w bieżącym roku szkolnym zaplanowaliśmy realizację Innowacji Programowej i Metodycznej pt. „Książka w życiu pomaga” oraz realizację programu MEN  „Książki naszych marzeń” z udziałem zacnych gości.

Głównym celem naszych działań było: rozbudzanie zainteresowań czytelniczych; wyrabianie nawyku właściwego spędzania wolnego czasu z babcią i dziadkiem, propagowanie wzorców kulturowych i osobowych oraz przyjmowanie dziadków, rodziców za wzorce osobowe w różnych aspektach wychowania…. bo nie ma to jak opowieści, bajki słyszane z ust babci, dziadka, rodziców….

Nasi niecodzienni Goście czytali lub opowiadali swoje ulubione bajki, baśnie, które przypadły dzieciom do gustu i z wielką uwagą zostały wysłuchane nie tylko przez dzieci….

Kolejnym punktem spotkania było odśpiewanie i odegranie na fletach „100 lat” i wręczenie upominków Babciom i Dziadkom. Następnie odbyły się konkursy: „Jaka to melodia?, „Śpiewające fortepiany”, „Kalambury”. Po czym śpiewaliśmy wspólnie piosenki z młodych lat babć i dziadków.

W serdecznej atmosferze czas uroczystości minął szybko... Goście wychodząc z uroczystości zapewniali, że ta chwila na długo pozostanie w ich pamięci i sercu.

Dziękujemy za wspólnie spędzone miłe chwile.

Zapraszamy za rok!