Dzień Patrona Szkoły i Święto Rodziny

Dnia 31.05.2017r. obchodziliśmy 11 rocznicę nadania naszej szkole imienia Róży Zamoyskiej.

Część oficjalną rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu naszej szkoły. Potem zabrała głos Pani Dyrektor  - Jolanta Szpunar . W okolicznościowym przemówieniu zarysowała sylwetkę Róży Zamoyskiej  -  Patrona naszej szkoły.

Piękny splot wydarzeń, spójność w działaniach, serdeczność i bezgraniczna pomoc wszystkich ludzi dobrych oddanych serc – spowodowała, że nasi uczniowie mają swój upragniony Sztandar, a nasza szkoła tak Wielkiego Patrona. To piękna  postawa, ciężka praca z pokolenia na pokolenie. To wychowanie do wartości. To oddanie czci i hołdu tak wyjątkowym osobom – Państwu Róży i Janowi Zamoyskim z Rodziną.

Podczas minionych rocznic staraliśmy się przybliżyć Naszą Patronkę Różę Zamoyską – jako Cudowną Kobietę, Kochającą Mamę, Wielką Patriotkę, jako Polkę, która broniła wszystkiego co nasze, co Polskie, która kochała nie tylko własne dzieci, ale także te, które brutalnie były odbierane przez hitlerowskich okupantów. Spoglądaliśmy na Różę Zamoyską jako na Kobietę Niezłomną, Samarytankę, jako na „Anioła Dobroci”, nie bojącą się wyzwań i przeciwności losu. Narażającą męża i swoje życie w obronie drugiego człowieka.

W bieżącym roku szkolnym spójrzmy – jako na  Osobę Kochającą  Wszystkich Ludzi Zwłaszcza Dzieci….   „Abyśmy zawsze umieli połączyć teorię z działaniami człowiek – człowiekowi, abyśmy byli dobrymi ludźmi, mieli prawdę w oczach i w duszy, potrafili przekazać najcenniejsze wartości naszym dzieciom i byli dla nich najpiękniejszym wzorem. Umiejmy wygospodarować czas i biec z pomocą nawet wtedy, kiedy mamy cały ogrom własnych swoich obowiązków. Chociaż po części jak Róża Zamoyska budujmy człowieczeństwo na właściwych wartościach…. ”.

Następnie rozpoczęła się cześć artystyczna. Był to  montaż słowno – muzyczny, piosenki w wykonaniu szkolnego chóru, wiersze, które przybliżyły  dzieciom postać Patronki szkoły – jej życiorys i działalność. Występ zakończyła recepta na prawdziwe, wartościowe (jak Róża Zamoyska) życie  -  „w sercu poszukaj swym przepisu na świat”.

Część II  z okazji Dnia Rodziny i Dnia Dziecka otworzyły zabawy: kalambury, konkurs „Jaka to melodia”. Bardzo podobały się pokazy Ju-Jitsu w wykonaniu podopiecznych grupy p. Jacka Chęcińskiego. Dużą popularnością cieszyło się przeciąganie lin i  turniej piłki nożnej. Serca dzieci podbił iluzjonista rozdający uśmiechy i balony. (Zaczął padać deszcz i pan magik idealnie wypełnił nam czas pokazując różne sztuczki).

Gdy się wypogodziło – wyszliśmy na szkolne boisko – zabawom zręcznościowym, grupowym nie było końca. Na koniec rodzice przygotowali grillowane kiełbaski oraz ciasta i cukierki. Szczęśliwi – pełni wrażeń rozeszliśmy się do domów.