Dzień Babci i Dziadka

Dnia 30.01.2017r.  jak co roku obchodziliśmy wewnątrzszkolną uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, w kalendarzu te dni przypadają na 21 i 22 stycznia, ale ze względu na ferie zimowe termin został przesunięty. Gospodarzami tego wyjątkowego dnia byli najmłodsi uczniowie Naszej szkoły – dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie Klasy I. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Jolanta Szpunar kierując wiele ciepłych i serdecznych słów do tak wyjątkowych i dostojnych Gości, podkreślając ogromną rolę Dziadków w życiu każdego dziecka, ich wkład w wychowanie, zapewniając o ogromnej miłości jaką darzą ich wnuczęta.

Dzieci z wielkim przejęciem i zaangażowaniem zaprezentowały program artystyczny obejmujący: wiersze, piosenki, taniec i życzenia. Wystąpienie wnucząt zakończyło odśpiewanie gromkie 100-lat i wręczenie każdej Babci i Dziadziowi przygotowanych wcześniej upominków. Następnie rodzice zaprosili zgromadzonych na słodki poczęstunek podczas którego był czas na rozmowy, wspólne śpiewanie piosenek biesiadnych. Odbyły się również konkursy i zabawy m.in.: quizy sprawdzenie znajomości swoich wnucząt i dziadków - „Czy znasz dobrze swoją babcię, dziadka?”, „Super dziadkowie“, ćwiczenia zręcznościowe - „Prucie szalika”, zabawa ruchowo-naśladowcza – „Kalambury z dziadkiem”. Jeden z konkursów – „Czy znasz bohaterów bajki?” związany był z realizacją Innowacji Programowo-Metodycznej „Wychowanie przez czytanie”, podczas której Dziadkowie mieli możliwość sprawdzenia czy ich Wnuczęta znają najpiękniejsze baśnie  i ich bohaterów. Dodatkowo czas uprzyjemnili przedstawiciele uczniów klas IV – VI prezentując swoje umiejętności podczas gry na instrumentach muzycznych.

Szybko minął czas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka pozostawiając w sercach Gości jaki Gospodarzy wyjątkowe wspomnienia.

Do zobaczenia za rok!

Życzenia dla Babci i Dziadka

„Kochana Babciu!

Jak można pomieścić w sobie,

tyle troski, ciepła i miłości.

Jak można podarować innym

tyle uśmiechu, dobroci i radości.

Jak można zdobyć zdolność

by w trudnych chwilach nieść pociechę.

Jak można powiedz Babciu

stać się jak Ty,

cudownym człowiekiem?”

„Dziadku drogi, Dziadku miły,
cóż Ci wnuczek dzisiaj powie?
Niech Ci Pan Bóg mnoży siły,
niech Ci dobre służy zdrowie,
żyj w szacunku i z uśmiechem,
no i z wnucząt miej uciechę”