DZIEŃ BABCI i DZIADKA

Dnia 27.01.2015r. w naszej szkole obchodziliśmy uroczystość „Dnia Babci  i Dziadka” (na prośbę gości termin został przesunięty z powodu nakładających się uroczystości w innych placówkach).  Tradycyjnie gospodarzami tego wyjątkowego dnia byli najmłodsi  - dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I.

Jak co roku bardzo licznie przybyli do Nas zacni goście: zaproszone Babcie i Dziadkowie. Honorowym gościem tego wydarzenia był Pan Henryk Matej Starosta Zamojski. Przybyli również członkowie Zarządu Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów” i licznie zgromadzeni Rodzice, którzy odpowiedzialnie  i dzielnie wspierali Nas, aby wspólnie spędzony czas był naprawdę wyjątkowy.

Na wstępie uroczystości przybyłych gości przywitała Pani Dyrektor - Jolanta Szpunar, która podkreśliła ogromną rolę babć i dziadziów w życiu każdego dziecka. Następnie program artystyczny rozpoczęli uczniowie klasy „0” i I, którzy zaprezentowali wiersze, piosenki i układy taneczne – „Polkę” Straussa i „Kalinkę”. Na zakończenie wystąpił chórek szkolny z dobranym do święta repertuarem.

W cyklu uroczystości zaplanowaliśmy realizację bardzo ważnej innowacji programowo-metodycznej polegającej na sporządzeniu przez nasze babcie i mamy tradycyjnych potraw, które gościły na stołach przed wielu laty. Głównym celem naszych działań w ramach realizacji innowacji „NASZA MAŁA OJCZYZNA – ZAWSZE SERCU BLISKA” było rozwijanie
i umacnianie więzi rodzinnych, szacunku dla osób starszych, integracja poszczególnych członków rodziny. Postawiliśmy na wartości, które są bardzo często zatracone: miłość, dobro, odwzajemnianie uczuć, szacunek i wdzięczność za okazane serce. Oprócz tego kultywowanie tradycji, przywiązanie do rodziny oraz naszej małej ojczyzny. Zebrani goście mieli okazję dokonać degustacji zgromadzonych tych pysznych potraw, za przygotowanie których serdecznie dziękujemy.

Kolejnym punktem spotkania było odśpiewanie „100 lat” i wręczenie upominków Babciom i Dziadkom. Następnie odbyły się konkursy, śpiewy piosenek biesiadnych.

W miłej i serdecznej atmosferze czas uroczystości minął szybko... Goście wychodząc z uroczystości zapewniali, że ta chwila na długo pozostanie w ich pamięci i sercu.