„Bo nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata,
płynie wraz z nami przez szkolne lata”

Dzień Edukacji Narodowej,  obchodzony 14 października jest  okazją do złożenia życzeń tym wszystkim, którzy dbają o wychowanie  młodego  pokolenia Polaków: nauczycielom, pedagogom i wszystkim pracownikom oświaty.

W naszej szkole  uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się 13 października 2014r .  i  zgromadził całą społeczność uczniowską, grono pedagogiczne, przybyłych rodziców, prezesa i przedstawicieli Zarządu Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów”. Okolicznościowe przemówienie wygłosiła Dyrektor Szkoły Jolanta Szpunar. Montaż  słowno  -  muzyczny przygotowali uczniowie klas V-VI. Uroczystość zakończyła się życzeniami od Pani Prezes Katarzyny Banach,  przedstawicieli Zarządu Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów” oraz Rady Rodziców.