UROCZYSTE  „SPOTKANIE OPŁATKOWE”

Dnia 22 grudnia 2016r odbył się uroczysty apel nawiązujący do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, na który przybyli: Prezes oraz Przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów”, Rodzice, Dziadkowie naszych uczniów. W klimat świątecznego nastroju wprowadzili nas uczniowie klas I  - III wspomagani przez szkolny chórek, którzy przedstawili montaż słowno – muzyczny  „Uśmiech na Gwiazdę według Mistrza Jana od Biedronki”. Harcerze drużyny „Zawisza” działającej przy naszej szkole wręczyli na ręce Pani Dyrektor Jolanty Szpunar „Betlejemskie Światło Pokoju”. Trzymając je w rękach Pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia Całej Społeczności Szkolnej … „wszelkiego szczęścia, miłości, serdeczności, zdrowia i szeroko pojętego pokoju, spełnienia wszystkich marzeń i planów w gronie prawdziwych przyjaciół”. Życząc nie zapomniała również o dobru, które spływa na naszą szkołę, społeczność  -  jak „Betlejemska Gwiazdka” od Ludzi o Gorącym i Wielkim Sercu  -  „Aniołów Dobroci”.  Światło zapalone w miejscu narodzin Jezusa Chrystusa jest symbolem pokoju, który jest darem   -  dlatego tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmiało „Odważnie twórzmy pokój” .

W dalszej części spotkania dyrektor szkoły odczytała Ewangelię św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim, po czym wszyscy połamali się opłatkiem i rozpoczęło się wspólne kolędowanie.