Wycieczka do biblioteki

10 czerwca 2016 roku uczniowie klas I – III oraz przedstawiciele klas IV – VI uczestniczyli w wycieczce do Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Szczebrzeszynie. Pani bibliotekarka zapoznała uczniów z księgozbiorem biblioteki, rodzajami katalogów bibliotecznych, katalogiem dostępnym przez Internet, umożliwiła dzieciom przeglądanie, wybieranie książek bezpośrednio z półek. Bibliotekarka zapoznała dzieci także ze sposobem zabezpieczania książek przed zniszczeniem. Czytelnicy posiadający karty biblioteczne mieli możliwość wypożyczenia wybranych przez siebie pozycji.

Tego samego dnia uczniowie mieli możliwość zwiedzić Mobilne Muzeum Jana Pawła II. Czytali fragmenty biografii papieża, oglądali przedmioty związane z życiem świętego Jana Pawła II.