AKCJE CHARYTATYWNE

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w następujących akcjach charytatywnych :

„Pomóż dzieciom przetrwać zimę” - Ogólnopolska Akcja Charytatywna pod patronatem: Polskiego Radia i telewizji oraz Polskiej Agencji Prasowej. Honorowy Patronat nad XX Jubileuszową Akcją objęła Małżonka Prezydenta RP -  Pani Anna Komorowska .  Uczniowie zbierali dary od 3 do 14 grudnia 2012r. Zebrane dary to 47 kg odzieży i zabawek oraz 675kg żywności. W wyniku tej akcji pomoc otrzymało 87 dzieci oraz 23 rodziny wielodzietne. Opiekunami akcji byli:  p.E. Mazur i p. P.Lipski.

„Góra Grosza” -  akcja pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
W ramach tej akcji zebrano 86,43zł. Zbiórkę zorganizowali uczniowie: Michał Cichoń, Oskar Marciniewicz i Izabela Paczewska z klasy 4 pod opieką p. Rafała Sudołowicza.

Pomóż i TY”  -  akcja FUNDACJI NA RZECZ OSÓB NIEWIDOMYCH
I NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Celem tegorocznej akcji była pomoc 18  - letniemu
Szymonowi Czechowskiemu , który w wyniku nieszczęśliwego wypadku w 2011r. stracił palce prawej dłoni. Chłopiec, dzięki tej akcji pragnie zakupić specjalistyczne protezy palców, które umożliwią mu powrót do normalności, bycia aktywnym zawodowo.

W ramach tej akcji uczniowie klas IV  - VI zakupili plakietki z pomocami na kwotę 171,53zł.
Nad przebiegiem akcji czuwała p. M. Mielniczek

W akcjach wspomagała uczniów, opiekunów i rodziców dyrektor szkoły.