Święto Konstytucji 3Maja

3 maja uczestniczyliśmy w parafialnych uroczystościach 224 Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja  -  w kościele św. Mikołaja
w Szczebrzeszynie. Byliśmy tam liczną grupą: Dyrektor szkoły, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.  Czynnie uczestniczyliśmy w oprawie Mszy Świętej poprzez czytanie,  modlitwę wiernych. Przypadł nam zaszczyt zaprezentowania programu patriotyczno-religijnego nawiązującego zarówno do rocznicy uchwalenia Konstytucji  3 Maja jak i do uroczystości Matki Bożej Królowej Polski. Nasi uczniowie przygotowani do występu przez zespół nauczycieli
i Panią Dyrektor na wysokim poziomie wywiązali się z powierzonego zadania, pięknie recytowali utwory o tematyce patriotycznej i religijnej, śpiewali pieśni, wykonano w duecie utwór instrumentalny „Pieśń Konfederatów barskich” na flet prosty i pianino.  Cieszy nas fakt, że swoim występem pomogliśmy licznie zgromadzonym w kościele mieszkańcom Szczebrzeszyna podjąć refleksję nad fenomenem polskości.

W  obchodach gminno  -  parafialnych naszą szkołę reprezentowała delegacja harcerzy, grono pedagogiczne z dyrektorem na czele,  którzy uczestniczyli w uroczystościach w kościele  św. Katarzyny  i uroczystym przemarszu pod pomnik.  Tam nasi harcerze złożyli wiązankę w hołdzie poległym za wolność Ojczyzny.

Uroczysty apel poświęcony obchodom Konstytucji 3– Maja odbył w także w szkole w dniu 4.05 2015. Apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie przedstawili część artystyczną przybliżającą treści tego ważnego święta.