ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 - MAJA

Tegoroczne obchody Święta 3 Maja jak zawsze miały podniosły charakter. Uroczystość rozpoczęła się
o godz. 10.15 wyruszeniem spod Urzędu Miasta pocztów sztandarowych szkół, organizacji kombatanckich, orkiestry dętej, strażaków, przedstawicieli miasta i mieszkańców. Po Mszy Świętej w kościele pw. Św. Katarzyny odbył się przemarsz na rynek, gdzie po odegraniu hymnu narodowego i wciągnięciu flagi na maszt delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów przy pomnikach poległych za wolność Ojczyzny.

Uroczysty apel poświęcony obchodom Konstytucji 3– Maja odbył w także w szkole w dniu 5.05 2014. Apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie przedstawili część artystyczną przybliżającą treści tego ważnego święta. Na zakończenie został odśpiewany hymn szkoły.