ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Obchody 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się w naszej szkole już
26 kwietnia uroczystą akademią.

3 maja uczniowie naszej szkoły zaprezentowali w kościele pw św. Mikołaja  w Szczebrzeszynie okolicznościowy program słowno- muzyczny poświęcony 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji
3 Maja  oraz uroczystości Matki Bożej Królowej Polski. Tegoroczne miejsko- parafialne obchody powyższych uroczystości miały wyjątkowy charakter, uczestniczyli w nich przedstawiciele władz samorządowych, powiatowych, poczty sztandarowe, delegacje ze szkół oraz gość szczególny - J.E.Biskup Zamojsko- Lubaczowski Marian Rojek. Nasi uczniowie przygotowani do występu przez zespół nauczycieli i Panią Dyrektor na wysokim poziomie wywiązali się z powierzonego zadania, pięknie recytowali utwory o tematyce patriotycznej i religijnej, wykonali pieśni, zaprezentowali treści historyczne.

Cieszymy się, że udało się nam dostarczyć zebranym w kościele wielu wzruszeń i zachęcić ich do refleksji czym jest wolność, czym patriotyzm i jak je realizować na początku trzeciego tysiąclecia.