NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada  w całym kraju odbyły się obchody 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień ten, jako święto upamiętniające odzyskanie niepodległości w 1918 r obchodziliśmy również w naszej miejscowości. We Mszy św. w intencji Ojczyzny odprawionej w kościele p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej uczestniczyli: władze samorządowe, dyrektorzy szkół, uczniowie i nauczyciele, mieszkańcy. Wśród pocztów sztandarowych nie zabrakło i naszego. Na zakończenie uroczystości nastąpiło złożenie wieńców pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej.

W naszej szkole odbył się z tej okazji uroczysty apel  12 listopada 2013r. Uczniowie klas II , III i IV przedstawili montaż słowno  - muzyczny.  Zaprezentowali współczesne wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej.  Po czym dyrektor szkoły wygłosiła okolicznościowe przemówienie. Uroczystość zakończył hymn szkoły w wykonaniu całej społeczności szkolnej